Strona: Konkurs: Liczbowy zawrót głowy / MATLAB w ramach licencji ogólnouczelnianej - Politechnika Rzeszowska

Konkurs: Liczbowy zawrót głowy

Zapraszamy wszystkich studentów i doktorantów do wzięcia udziału w organizowanym przez Oprogramowanie Naukowo-Techniczne konkursie „Liczbowy zawrót głowy”.

Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu ciekawego wykresu bubble chart, bądź geographic bubble chart
w MATLABie, przy użyciu wybranego przez siebie zbioru danych.

Serdecznie zapraszamy do udziału użytkowników MATLABa, którzy lubią zadania nietypowe, a kreatywność to ich główna cecha! Liczy się Wasz pomysł na wizualizację.
Konkurs ma duży potencjał na kreatywne wykorzystanie różnych dostępnych baz danych, chociażby tych COVID-owych!

Co należy zrobić, aby wziąć udział w konkursie?

1. Przygotować fragmenty kodu, bazując na podanych przykładach z dokumentacji lub wpisie Piotra Burnosa z MATLABloga (http://matlablog.ont.com.pl/covid-19-na-mapach-matlaba/).
  2. Wywołać wykres oraz wykonać zdjęcia wykresu lub przygotować kod wraz z niezbędnymi danymi, aby ten wykres wywołać.
  3. Zaakceptować warunki regulaminu i wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby konkursu oraz dla potrzeb marketingowych ONT.
  4. Przesłać swoje zgłoszenie – maksymalnie do 18 grudnia 2020r. na adres: mktg@ont.com.pl

Na początek polecamy zainteresowanym osobom zapoznaniem się ze stroną konkursu, gdzie można znaleźć podpowiedzi na temat wizualizacji danych, a także sprawdzić jakie przygotowaliśmy dla Was nagrody: http://www.ont.com.pl/wydarzenia/liczbowy-zawrot-glowy

Czytajcie, inspirujcie się… a później w razie wątpliwości piszcie śmiało z konkretnymi pytaniami. Moi techniczni koledzy podpowiedzą wam jak pozyskać zbiory danych do tego typu wykresów.

Mam nadzieję, że MATLAB pomoże Wam rozwinąć wasze analityczne umiejętności. Czekamy na Wasze zgłoszenia i liczymy na kreatywność oraz pomysłowość.